Yeni teknolojilerle tanışın
Gelişen teknoloji ile birlikte sizde iş hayatınızda VR (sanal gerçeklik) ve AR (artırılmış gerçeklik) ile tanışın. Müşterilerinize inanılmaz bir deneyim sunun.
İLETİŞİME GEÇİN

OCULUS GO

OCULUS GO

Oculus Go ile sizlerleyiz. Oculus Go birçok açıdan sanal gerçeklikte yeni bir dönemin başlangıcını yapan bir sanal gerçeklik gözlüğü. Onu rakiplerinden ayıran en büyük özelliği güç kablosundan ve harici donanımdan bağımsız çalışabilmesi. İçerisinde bulundurduğu dahili mobil donanım ve batarya sayesinde harici mobil telefona ya da bilgisayara ihtiyaç duymadan oldukça pratik bir deneyim sunuyor.

Donanım Özellikleri

Oculus Go gücünü Qualcomm Snapdragon 821 işlemcisinden alıyor. Bu işlemci teorik olarak ortalama Samsung Galaxy S7 civarında güç sağlıyor gibi görünse de pratikte başarılı soğutması sayesinde daha yüksek performans verebiliyor. Oculus Go sanal gerçeklik gözlüğünde ekran olarak 5.5 inch boyutunda, 2560 x 1440 WQHD çözünürlüğünde, 72Hz tazeleme hızında LCD ekran tercih edilmiş. Bu sayede göz başına 1280 x 1440 çözünürlük düşüyor. Karşılaştırmak gerekirse Oculus Rift ve HTC Vive sanal gerçeklik gözlükleri, göz başına düşen 1080 x 1200 çözünürlük ile biraz daha geride kalıyor. Depolama alanı olarak dahili 32GB ya da 64GB olarak iki farklı modeli bulunuyor.

 

Konfor

Genel olarak Oculus Go oldukça konforlu VR deneyimi sağlıyor. Kullanılan yüksek kaliteli kumaş malzemeler ve hafif bir cihaz olması sayesinde diğer sanal gerçeklik gözlüklerine göre çok daha az yoruyor. Gözlük içerisine ışık sızdırmama konusunda da bir çok rakibinden önde. Kafaya takıldıktan sonra ayarlaması oldukça kolay.

 

Kontrolcü

Kutu içerisinden gelen VR kontrolcüsü oldukça ergonomik. Bu kontrolcü üzerinde iki adet fiziksel tuş, bir adet tetik ve bir dokunmatik yüzey var. Kullanımı her ne kadar kolay olsa da uzayda 6 yönlü takip özelliği olmadığı için sanal gerçeklik uygulamalarında kontrolcüyü uzayda hareket ettirmek mümkün değil. Sadece yön verilebiliyor. Bir adet AA pil ile çalışıyor.

Batarya

Geliştirdiğimiz uygulamalar ve genel kullanımda edindiğimiz deneyimler sayesinde batarya ömrünün ortalama 2.5 saat olduğunu söyleyebiliriz. Oyun oynarken ise bu süre 2 saatin altına iniyor. Batarya ömrü olarak mobil bir cihazdan beklenen süreleri verse de şarj olma hızında mobil telefonların gerisinde kalıyor.

 

Ses

Oculus Go’nun oldukça başarılı bulduğumuz bir diğer özelliği ise içerisinde bulunan dahili hoparlörlerin 3D uzaysal ses başarımı. Deneyimi yaşayan kişi, uygulama içerisindeki 3D ortamda seslerin hangi yönden geldiğini kulaklığa ihtiyaç duymadan çok rahat bir şekilde anlayabiliyor.

 

Arayüz

Oculus Go arayüzü Oculus Rift ve Gear VR ile oldukça benzer. Karışık olmayan, oldukça sade ve kullanımı kolay bir arayüzü var. İlk defa kullanan birinin bile oldukça hızlı adapt olabiliyor.

 

Oyunlar ve Uygulamalar

Oculus Go, Gear VR ortak bir kütüphaneyi paylaşıyor. Bu sayede Youtube, Netflix ve benzeri en popüler uygulama ve oyunların haricinde binlerce içerik erişilebilir durumda. Kütüphaneye aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN